Nöral Terapi

Nöral Terapi Nedir?

İnsan olarak hepimiz, ancak yaşadığımız çevreyle birlikte sağlıklı olabiliriz.Nasıl ki toplumun sağlıklı olması için bireylerin sağlığı önemlidir.Kişisel sağlığımız için de bu kural geçerlidir. Her molekülümüzün/hücremizin dengeli çalışması ile ancak ruhsal ve fiziksel iyilik halinden sözedilebilir.

Devamı >

Tarihçe ve Dr. Huneke’ye Göre Nöral Terapi

Aslında nöral tedavi, tamamlayıcı tıp kapsamında ve anti-aging sistemi içinde yer alan çok etkili bir tedavi metodudur. Lokman hekimin “sonsuz hayatı”nın ipuçlarını henüz bulduğumuz 21. yüzyılda, “anti-aging” dediğimiz “sağlıklı yaşlanma” konusunu daha geniş bir bakış açısıyla tartışabilmemize rağmen, Türkiye insanı ve hekimlerimiz, holistik tıp veya tamamlayıcı tıp (son yıllarda entegratif tıp kavramı daha bir modern tıp ile iç içe geçmiştir) kullanım alanlarını ve etkinliğini halen çok iyi bilmiyorlar. Çoğu zaman önyargılı ve yetersiz bilgilenme ile konu gündeme geliyor ve tartışılıyor.

Devamı >

Nöral Terapi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle çok iyi ve detaylı bir hasta sorgulaması (anamnez, nöral terapinin en kritik aşamasıdır) ve fizik muayenesi yapılır.
Sonrasında hastanın onayı alınarak nöral tedaviye başlanabilir. Prensip olarak Huneke’ye Göre Nöral Tedavi :

Yüzeysel /lokal enjeksiyon,
Segmental tedavi,
Bozucu alan tedavisi ve.
Derin (Ganglion blokajı) Enjeksiyon olarak uygulanır.

Devamı >