Mezoterapi

“A little, not very often, in the right spot”

İlk defa 1952’de Dr. Michel PISTOR’un “Procaine” enjeksiyonu uyguladığı bir hastasındaki etkilerinden hareketle keşfedip uygulamaya başladığı bir tedavi yöntemidir. Vücudumuzun “Mesoderm=deri” tabakasına (1 ile 10 mm derinliğe) uygulanan bu tedavi yöntemi, MARSEILLE, BORDEAUX ve PARIS Tıp fakülteleri’nde okutulmakta ve “Fransız Sağlık Sistemi” tarafından Tıp sanatı olarak onaylanmaktadır. Halen günümüz Fransa’sında 15.000 doktor, günde yaklaşık 60.000 hastada mezoterapi uygulamaktadır.

Mezoterapide 2 veya 3 farklı ilacı (max. 5) karıştırarak, geleneksel tıp yöntemlerindeki dozun yaklaşık 60’ta biri dozunda, en sık haftada bir kez uyguluyoruz.

Medikal Estetik’te Selülit tedavisinde, Yüz ve boyun rejüvenasyonunda, Vücut şekillendirmede, Kilo vermek ve saç kaybını önlemek amacıyla mezoterapiden faydalanıyoruz.

Selülit ve lokal adipozit tedavisinde, 4 ile 6 mm uzunluğundaki özel iğneler kullanarak “Procain”e ek olarak dolaşımı düzenleyen, yağ dokusunu eriten veya homeopatik özel solüsyonları ciltaltına enjekte ediyoruz.

Bunlara ek olarak, Romatolojide enflamatuvar ve dejeneratif hastalıklarda, Spor yaralanmalarında, Migren, dolaşım problemleri, varislerin tedavisinde; çocuklardaki tekrarlayan rinofarenjitlerde, tekrarlayan bronşitlerde, sigara bırakma tedavisinde, non-keloid skarlarda mezoterapi uyguluyoruz.

Kendisiyle Paris’ teki muayenehanesinde birebir teorik ve pratik çalışma şansı bulduğum dostum Dr. Le Coz, halen dünyada Mezoterapinin babası olarak bilinen hekimdir. Dr. Le Coz, muayenehanesinde genellikle enflamatuvar ve dejeneratif hastalıklarda ve özellikle spor yaralanmalarında Mezoterapiden faydalanmaktadır. Aslında Mezoterapiye daha derin bakıldığında felsefesini akupunkturdan aldığı algılanıcaktır.

Ortalama 15 seans uygulanan mezoterapi, doğru beslenme ve egzersiz alışkanlığı da kazanıldığında etkisini 1 yıl ve üzerinde koruyabiliyor.

Mezoterapi tekniği ve kullanılan droglar.
Mezoterapi örnek vaka
Mezoterapi Sunumu